Jak hrajeme Minecraft 1# | Typologie Minecraft serverů

9. prosince 2015 v 18:00 | Chemicky |  Minecraft
V tomto seriálu se chci zaměřit na problémy minecraftové komunity. Poukázat na chyby jako divák a třeba někomu i otevřít oči.Problém špatných serverů není ani tak v počtu slotů jako spíš v jejich nastavení. Ve špatných a nefunkčních pluginech, kde se spíše hledí na "krásu" než funkčnost.
Admin Team tvoří členové s nízkým věkem bez naprostých zkušeností vést větší skupinu lidí a nakonec to dopadá tak, že si admin team dělá co chce, trestá naprosté banality, přehlíží hackery, jelikož to jsou ve většině případů kamarádi, se kterými chodí hrát na Surival-Games. Jsou často velice sprostí a drzí.
Na takových serverech se nedá hrát a server většinou nevydrží ani 3 měsíce provozu.

Pak jsou zde "multi servery", jež čitají stovky slotů a tisíce hráčů. Je zde zaveden řád jednoduchosti. Vše se hráči musí naservírovat až pod nos - seznam serverů, seznamy warpů, návody spamující chat a herní obrazovku.
Od hráče se chce, aby se pouze připojil a hrál. Pokud potřebuje nápovědu stačí zadat jeden příkaz - je to jednoduché a funkční.
Problém nastává ve chvíli, kdy přijde nová lokalita na server, kde ještě nebyli přidány řádné návody. Hráč pak spamuje chat "Co mám dělat? Jak se to dělá? K čemu to je? Jaký je příkaz?". Neumí si přečíst cedulky či jít na web, jelikož je tady to magické /menu, kde by to mělo být.
Následuje roztržka mezi hráčem a adminem, kdy je následně za spam a nadávky udělen směšný trest v podobě umlčení na hodinu.
Problémem těchto serverů není jednoduchost, ale to, že hráč se nedokáže osamostatnit a začít u hry přemýšlet. Dalším problémem jsou směšné tresty, které dříve bývali vysoké- za hacky ban na týden, za spam mute na 30 minut, za nadávky mute na hodinu.
Na těchto serverech hrál snad všichni a každý ví, jak to chodí. Drzí a sprostí hráči nízkého věku, kteří pak z nudy chodí otravovat na menší servery s přísnějšími pravidly a divý se, že zde dostanou permanentní ban za Flyhack a ještě si jdou stěžovat majiteli na skype.
Tyto servery těží z vysoké návštěvností a proto se zde udělují velmi nízké tresty. Zárověň slouží jako kasička pro majitele.

O dia a free serverech se netřeba bavit. Zde vládne většinou naprostá anarchie. Vše je zdarma a dostupné. Skoro žádná pravidla, nizké tresty, hacker je snad každý, admin team tvoří opět hráči nízkého věku, VIP výhody s creative či OP se zde seženou za pár korun.
Tyto servery slouží především jako kasička pro majitele.
Tyto servery ovšem mají budoucnost, jelikož je zde všechno a grátis.

Kvalitních serverů je málo. Jsou bez dia dolů, bez věcí zdarma, admin team tvoří lidé nad 15 let. Pluginy pro server jsou dobře nastavené a účelné (na pvp serveru je zaplé pvp, frakce/klany a tak dále - prostě žádné zbytečnosti). Pluginy tu mají mít užitek.
Přísná pravidla, přiměřené tresty a funkční anticheat. Žádné givování ani worldedit pro hráče. Ekonomika serveru v dobrém stavu - hráči nemají po dni hraní několik set tisíc herní měny.
Server má nějakou vizi, kam se chce posouvat a snaží se hráče v rámci možností vychovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Hrajete Minecraft?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama