Jak hrajeme Minecraft 4# | Tvorba dobrého serveru

9. prosince 2015 v 22:00 | Chemicky |  Minecraft
Myslím, že se dostáváme k poslednímu článku z tohoto seriálu a to konkrétně k tomu, jak si vytvořit dobrý server.
Každý si samozřejmě myslím, že on má ten nejlepší server ze všech, ovšem rozdíl mezi serverem a dobrým serverem je dost velký. Dobrý server dělají maličkosti a kvalitní zázemí pro hráče.


1. Výběr hostingu: Vybrat si kvalitní hosting je dnes poměrně těžké. Náš trh je přesycený hostingy mizerné kvality s mnohdy vysokými cenami. Dobrý hosting má kvalitní podporu, forum, facebook či twitter, kde se vždy dostává odpovědi. K čemu je hosting, jež nabízí mnoho RAM za nízkou cenu, když vám na dotazy nikdo neodpoví?
Především byste neměli vybírat podle ceny - ta je mnohdy zavádějící. Vybírejte hosting dle paměti RAM a počtu slotů, jež na ně můžete dát. Pamatujte, že na 1GB je hloupé dávat přes 15 slotů. Server se stává nestabilní, protože nestíhá načítat takové množství dat. Hrozí lagy, pady, přeplnění paměti a následné vypnutí serveru ze strany hostingu/automatu.
Dalším plus jsou doplňkové služby zdarma - teamspeak3, webhosting, MySQL, ftp a tak dále. Někteří se možná diví, ale ještě dnes nabízí spoustu hostingů servery bez webhostingu a dokonce bez MySQL.
Také si dávejte pozor na nepřehlednou konzoly a kontrolní panel Vašeho serveru celkově. Vše by mělo být přehledné a funkční.2. Výběr počtu slotů: První, na co se samozřejmě hledí, jsou naše finanční možnosti. Řekněme, že nejsem nijak limitování a můžů si zakoupit slotů kolik potřebuji.
Důležitým aspektem při výběru slotů je typ serveru, který chci mít. Pokud chci mít free server, kde je vše zdarma, tak vím, že můžu jít přes 50 slotů.
Minigame server vyžaduje většinou více jak 100 slotů, jelikož většina miniher potřebuje ke spuštění více jak 10 hráčů ve hře.
Čistý survival, pvp, skyblock, faction, economy, rpg server pro začátek nepotřebuje více jak 30 slotů. Tyto servery jsou založené na poctivém hrání bez věcí zdarma a to láká převážně starší hráče a hráče, kteří hledají výzvu.
Multiservery, kde jsou minihry, survival, creative na jednom serveru, mají několik set slotů. Obecně se počet pohybuje okolo 500 a výše na jeden server.
Je logické, že časem mohu sloty zvyšovat, ovšem tohle berte jako startovací můstek. Je zbytečné mít PVP server s 50 sloty, na který se mi nedaří denně dostat více jak 20 lidí.

3. Výběr pluginů: Toto je velice individuální, stejně jako výběr typu serveru. Přesto by se dalo říci, že i tato část má svá určitá "pravidla"
Napříkad na MiniGames serveru je zbytečné dělat survival svět a přidávat s ním spojené pluginy, když na server chodí všichni hrát minihry.
Propagovat čistý pvp server, na kterém najdu residence a lwc? To opravdu není dobré a kazí to celkový dojem z pvp serveru nebo spíš survival serveru?

4. Web: Každý server by měl mít webové stránky a už je jedno zda se jedná o doménu 1, či 2. řádu, nějaký freehosting či dokonce blog. Pořád lepší mít "blog serveru" než nebýt na internetu vůbec.
Nejen, že pak můžů přidat server na serverlisty, ale mohu dodávat návody, psát novinky, ale hlavně server se pak lépe najde, jelikož kdo není na síti jako by nebyl.

5.Propagace: Jednou z hlavních příčin zániků serverů je nedostatek hráčů. Ten se dá řešit propagací serveru.
Naše komunita nabízí spousty možností propagace - serverlisty, různé weby zaměřené na minecraft, facebook, twitter, youtube, fora.
Důležité je, když propaguji svůj server, aby daná pozvánka měla styl. Napsat něco ve stylu "tohle je můj server mám tam skyblock přijďte", nikoho nezaujme.
Pozvánka by měla být vkusná, gramaticky správně, měla by obsahovat to nejlepší ze serveru, s IP adresou, verzi a webem.
Další možností je mít server na serverlistu s možností hlasování o odměny. Nejen, že odměníte své hráče, ale čím víc hlasů, tím výše na daném serverlistu jste.
Mít na server Youtubery není šptaná věc. Je ale potřeba vybírat pečlivě a s rozvahou. Nedávat post každému s více jak 50 odběry. Na YT už je spousty těch, co mají přes 300 odběratelů a pokud máte dobrý server, tak určitě nebude problém nějakého kvalitního sehnat.

Mám vůbec šanci na úspěch?
Dle mého skromného názoru má šanci na úspěch každý, kdo má nápad a alespoň se snaží udělat něco jinak a nově.
Je jedno, že máte další economy server pro 20 lidí. Pokud se k hráčům chováte slušně, o server se staráte, tak si k vám hráči cestu najdou.
Pokud vám ovšem jde pouze o počet prodaných VIP, neustále plný server, máte na serveru každou "hovadinu", co si hráči poručí, buďte si jisti, že server povětšinou dlouhého trvání mít nebude.

Můžu ovšem s klidem napsat, že pokud se vrhnete na tvorbu serveru, tak musíte být velice trpělivý a mít čas, jelikož úspěch se opravdu nedostaví ze dne na den a někdy to trvá i celý týdny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Hrajete Minecraft?

Ano
Ne

Komentáře

1 Jane Jane | Web | 6. ledna 2016 v 9:44 | Reagovat

Pěkný manuál :-)

2 Chemicky Chemicky | 6. ledna 2016 v 10:18 | Reagovat

[1]: Děkuju, snažil jsem se :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama