Jak hrajeme Minecraft 2# | Malé servery

9. prosince 2015 v 19:00 | Chemicky |  Minecraft
Na facebookových skupinách majitelé spamují svoje servery. Místo hezké a propracované pozvánky na váš čeká buď status plný chyb nebo jen strohé sdělení s IP adresou. Už podle pozvánky se dá předem odhadnout jaký server asi bude.
Posledních několik dní jsem si dal tu práci a procházel většinu serverů, na které byla udělána nějaká reklama. Výsledek nebyl hezký.


Majitel: Bavíme se o serverech, kde jsou majteli hráči nizkého věku (12-15 let) bez zkušeností vést větší skupinu lidí. Nejsou připraveni na kritiku. Když něco nejde, pomůže spamování for a fb skupin. Admin Team hledají jedině na sociálních sítích.
Vím, že člověk musí padat, aby se zvedl a byl lepší, ovšem když už něco dělám, tak to dělám pořádně.
Na druhou stranu hostingy z něčeho žít musí a tyto servery jsou nejjednodužší výdělek.Pluginy: Má opravdu cenu mít na 15.ti slotovém serveru Bedwars, SurvivalGames či podobné kolektivní hry, kde je zapotřebí více hráčů, aby hra vůbec začala?
Colorme, ColoredSign, ColorChat a další pluginy, jež přidávají do chatu a na cedulky barvy. Což o to, pluginy to nejsou špatné, ale jsou na serveru zapotřebí, když majitel nahrál celé Essentials?
Pets, idisguis, chairs, gungame, crackshot a další a další zabavné pluginy. Majitel si může na server dát, co chce, ale má to cenu, když má 15 slotů? Pár vychytávek pro hráče neuškodí, ale čím překvapí hráče až se začnou nudit a chcít něco nového, když všechny své trumfy už z rukávu vysypal?
Ostatně, k čemu mít na serveru přes 50 pluginů, když půlka je tam úplně zbytečně a dalších 25% je pro zábavu a šance, že je někdo využije je malá?Admin Team: Já osobně razím heslo, že méně je někdy více. Když mám 15 slotů na serveru, tak mi bohatě stačí 5 členů admin teamu a z toho jeden s OP. Server se uhlídá, hráči jsou spokojení, že nejsou 24 hodin pod dohledem.
Ovšem mít 15 slotů a 13 členů admin teamu, to už je vážně vrchol všeho. Majitel daného serveru ještě brečel, že mu chybí jeden builder, což by dělalo 14 členů admin teamu.
Když se všichni členové připojí na server, tak pro normální hráče zbude jedno místo - bravo.
Nejlepší na tom je, že majitel takového serveru si ještě stěžuje, že mu na server chodí málo hráčů - úsměvné.

Stavby: Nutno říct, že to souvisí s výběrem builderů, kdy se bere každý, kdo umí udělat dřevěný domeček s kamenou střechou a když má daný hráč dobrý den, tak ještě přidělá zahrádku.
Stavby na serveru bývají o ničem. Spawn udělaný z koule pomocí WE, lobby bývají jen sandstonové budky bez dekorace, teleporty jsou prosklené chatky.
První, co má hráče zaujmout, když přijde poprvé na server je spawn. První 2 minuty rozhodují o tom, zda daný hráč na serveru zůstane. Spawn musí být hezký a pokud není hezký, tak server nemá šanci.

Zabezpěčení: Kvalitně nastavený anticheat by měl být základ a zvláště u serverů, které mají minihry. Na serveru, kde není anticheat, hrají jen hackeři a ti si vip nekupují. Proč taky, když mají cheaty.

Ve výsledku to znamená, že těchto serveru je jako hub po dešti a konkurence je zde větší než u multiserverů. Kdo nezaujme, zanikne.
Je třeba si uvědomit, že tyto server nemají budoucnost a jejich životnost nepřekročí 3 měsíce. Dotování těchto serverů je vyhazovaní peněz, které může daný hráč využít na lepším serveru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Hrajete Minecraft?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama