Jak hrajeme Minecraft 3# | Chování hráčů

9. prosince 2015 v 20:00 | Chemicky |  Minecraft
Je třeba si uvědomit, že všechno má svá pravidla a také své meze. Provozovatel serveru se rozhodně nebude mazlit s těmi, co pravidla porušují.


Ostatně já, jako majitel, platím provoz, starám se o server a tak si můžu rozhodovat, kdo bude moje zainvestované peníze a můj čas, používat a kdo ne.
Pokud nechci na svém serveru malé nevychované děti, tak je tam mít nebudu. Pokud si ze serveru budu chtít udělat hnízdo pro hackery, sprosťáky a další herní havěť, tak proč ne - jsou to moje peníze, můj server a moje nervy a to je podstata celého problému.
Je jedna věc udělat si server a druhá věc se starat o komunitu, která vznikne ať je jakkoli velká. Hráč s nízkým věkem, který to nikdy nezkoušel, bude okamžitě terčem útoků různých skupin hráčů, jež se ho budou snažit pouze využít.

1. Borci na druhou: Znají nejpoužívanější pluginy, umí pracovat s WorldEditem, byli součástí spousty serverů, ti lepší sledují stránky mojangu, chodí po serverech a nabízejí svoje služby, považují se za buildery, helpery a tak dále.
Na první pohled zní tohle všechno moc hezky. Problém nastává, když mají hráčům na serveru vysvětlit funkce a příkazy nějakého pluginu - zpravidla to nevědí, jelikož znají jen ty nejpoužívanější či nejoblíbenější. Nemají chuť učit se novým pluginům, které jsou typické pro daný server.
Většinou trolí hráče na serveru a to různými způsoby - od spawnování mobů po worldedit a portování do lokací. Takovému hráči zpravidla nebývá víc jak 15 let. Ve chvíli, kdy je pokárán za své chování, se začně vyjadřovat vulgárně a může začít poškozovat server či hráče.

2. Jsem sprostý jak dlaždič? No a co: Naprostá klasika každého serveru. Nebudeme trhat hlavu každému hráči, kterému pro jednou ujedou nervy a začne se s druhým hráčem vulgárně hádat - od toho existuje mute nebo ban na nějakou dobu.
Ovšem ve chvíli, kdy hráč nadává opakovaně, svoji agresivitu stupňuje či už se hádá jen z pouhého rozmaru počasí, tak zde už není co řešit. Takový hráči nemají, co hrát hry, pokud je každé zabití dožene až do takových extrémů. Většinou svojí hádku končí typickým "a co jako uděláš? vždyť nevíš, kdo jsem a kde bydlím".
Hráči s takovým chováním už by měli vyhledat odbournou pomoc.

3. Rozumbrada: Evidentně velice znudění hráči nebo se snaží servery trolit. Chodí po serverech a píší typické zprávy "Jste pvp server, ale nemáte frakce? Máte doly jen na písek, pche. Dej sem tři práce, budeš tu mít víc hráčů. To víš, že tvůj server porušuje EULA" a další podobné zprávy, které mají ve výsledku server shodit a ukázat jak nekvalitní je.
Celá tato konverzace končí typickým "Tohle je na hovno server, na hovno pluginy, je špatně nastavej, takže čau. Tady hrát nebudu".
Základní princip tohoto chování spočívá totiž v tom, že ať máte na serveru cokoli, vždy je to špatně. Jste pvp server bez frakcí - špatně. Máte doly bez drahých kovů - špatně. Nemáte na serveru minihry - špatně. Máte vip s creativem - špatně. Všechno je prostě špatně.
Tito hráči si většinou vybírají servery, jež mají málo slotů či zrovna začínají, jelikož typují, že majiteli je méně jak 15 let a nemá zkušenosti.


4. Hackeři a cheateři: Každý druhý hráč minecraftu má cheaty a to je na tom nejsmutnější. Místo poctivé hry si vše musí hráči nacheatovat. Důvod? Jsou to prostě lamky, které nemají skill a proto to řeší tím nejubožejším způsobem.Kvalitně nastavený anticheat by měl být základ pro každý server, protože tam, kde hrají hackeři, nikdo jiný nehraje. Tam, kde hrají hackeři se VIP neprodává. Proč taky, když mají cheaty. Osobně považuji cheatery za to nejhorší, co minecraft komunita má a cheater je pro mě naprostý odpad a také s ním tak jednám.

Proč tomu tak je?

Abych netlachal naprázdno zkusím i vysvětlit, proč se hráči minecraftu takto chovají.
Ve většině případou jde o děti, které chtějí pozornost a úctu, jež se jim nedostává od rodiny. Proto ty nadávky, rozumbradové a tak dále. Internet jim totiž poskytuje ochranu svojí anonymitou, takže v klidu mohou tvrdit, že jim je více let, že jsou bohatí, že jsou to programátoři a tak dále. Prostě se dá lhát a přijít na to je poměrně težké, když si hráč dává pozor.
Dalším důvodem jsou směšná pravidla a směšné tresty, kdy za cheating na velkých multiserverech, dostane hráč ban na 14 dní a ještě si za pár korun může koupit unban.

Co ale osobně považuji za hlavní důvod, je politika serverů "dělej si, co chceš, mě je to jedno, za porušení pravidel dostaneš trest a víc mě nezajímáš" a tato politika se rozmáhá velkým tempem.
Přesněji to myslím tak, že za hráče na serveru nikdo nepřevezme trocha zodpovědnosti a nesnaží se hráče vychovat. Nikdo neukáže hráči jeho hranice, jelikož po jejich překročení přijde okamžitě směšný trest.
Je důležité být na hráče přísný, ale i trpělivý, ochotný jim vše vysvětlit a hlavně spravedlivý. Většinou vidím jen přísný admin team, který je neochotný s hráči jakkoli pracovat.

Toto samozřejmě neplatí na všech serverech, ale setkávám se s tím více než často. Netvrdím, že nemohou být výjímky. Osobně mám radši hráče, jež píše pravopisně špatně než cheatera či trollera, jež jsou ve stejném věku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Hrajete Minecraft?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama